XIV Zjazd Naukowo-Techniczny Młodej Kadry PZITB, Łódź 2015

W dniach 16-18.10.2015r. członkowie SKN Młodzi Inżynierowie PZITB: Krzysztof Wojciechowski, Dominika Pleskacz i Żaklin Wantuch, uczestniczyli w XIV Zjeździe Naukowo-Technicznym Młodej Kadry PZITB w Łodzi. Ze względu na odległe położenie miasta Szczecin, wyjazd do Łodzi miał miejsce dzień wcześniej, tj. 15.10.2015r., Pozwoliło to na uczestniczenie w każdej części zjazdu.


Oddział łódzki znakomicie zajął się organizacją Zjazdu. Już po przyjeździe na dworzec w Łodzi, byliśmy odebrani przez przedstawiciela zjazdu i zawiezieni do hotelu. Z tego samego powodu oddział koszaliński także przyjechał do Łodzi dzień wcześniej, w związku z czym wieczorem wspólnie wybraliśmy się na spacer po mieście. Nie obyło się bez błądzenia, ale w końcu dotarliśmy na rynek Manufaktury. Zdecydowanie robi wrażenie nocą.


 obrazek  obrazek


W dniu 16.10.2015r. o godzinie 10:00 uczestnicy zjazdu, blisko 60 delegatów z 18 oddziałów Kół Młodej Kadry z całej Polski, udali się do Sali Widowiskowo-Konferencyjna Politechniki Łódzkiej na konferencję. Podczas wykładów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością Młodej Kadry PZITB na arenie ogólnokrajowej, realizacjami, materiałami  i oprogramowaniem o których mówili sponsorzy i partnerzy zjazdu: Budownictwo Modułowe, Intersoft, SKB Radomsko, ATLAS. Ponadto wykład „Nowoczesne technologie kompozytowe w zastosowaniach budowlanych” wygłosiła Prodziekan do spraw Innowacji i Współpracy z Gospodarką Wydziału BAIŚ dr hab. Inż. Renata Kotynia, prof. Politechniki Łódzkiej.


 obrazek  obrazek


obrazek  obrazek


obrazek  obrazek


Po zakończonej konferencji udaliśmy się na obiadokolację do tutejszej stołówki. Wieczorem, w hotelu odbyła się burzliwa dyskusja na temat organizacji, działalności, oraz planów Młodej Kadry PZITB na terenie całego kraju. 


W dniu 17.10.2015r. po śniadaniu uczestnicy zjazdu udali się na wycieczkę na budowę Dworzec Łódź Fabryczna, który wywarł na nas ogromne wrażenie.


obrazek


Następnie, uczestników zjazdu podzielono na mniejsze grupki, gdzie każda z nich pojechała w wyznaczone miejsca, by rozpocząć grę terenową w centrum miasta. Gra była świetną rozrywką, która zintegrowała uczestników. Mieliśmy również możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc Łodzi (w tym ulicę Piotrkowską – reprezentacyjną ulicę Łodzi i jednocześnie najdłuższą ulicę handlową w Europie, liczącą ok. 4,2 km), rozwiązania kilku zagadek, oraz pogłówkowania przy zadaniach, istnie przypominających uczelniane kolokwia. Zabawa zakończyła się w Muzeum Kanału „Dętka”, czyli na zwiedzaniu zabytkowego wnętrza kanału. Wieczorem wszyscy uczestnicy wzięli udział w imprezie integracyjnej w klubie Abrakadabra, gdzie każdy z chęcią prezentował swoje taneczne umiejętności.


 obrazekW dniu 18.10.2015r. po śniadaniu nastąpiło wykwaterowanie, oraz pożegnanie się z organizatorami zjazdu.