Budmika 2016 – Ogólnopolska konferencja budowlana


W dniach 20-22 kwietnia 2016 r członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Młodzi Inżynierowie” PZITB oddział w Szczecinie, wzięli udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej Budmika 2016 zorganizowanej przez Koło Naukowe Studentów Budownictwa Politechniki Poznańskiej. Reprezentanci naszego koła zaprezentowali się w dwóch referatach: Żaklin Wantuch, Paulina Filipek (podczas realizacji brali także udział Agnieszka Bojanowska i Marcin Oczeretko)- „Analiza charakterystyki porów powietrznych betonu napowietrzonego wg PN-EN 480-11” oraz Krzysztof Wojciechowski, Łukasz Kanarek  - „Prototyp aparatury badawczej do oznaczenia współczynnika przesiąkliwości dachówek wg PN-EN 539-1”


W ramach konferencji członkowie naszego koła mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę poprzez wysłuchanie wielu interesujących referatów pozostałych uczestników konferencji oraz poprzez poznanie ofert wielu firm budowlanych prezentujących się podczas tych 3 dni. Ponadto wyjazd na konferencje pozwolił na poznanie wielu ambitnych studentów z uczelni z całej Polski, co może zaowocować udaną współpracą w przyszłości. Organizatorzy Budmiki zapewnili również wiele atrakcji np. zapraszając wszystkich uczestników konferencji na koncert muzyki filmowej w Poznańskiej Akademii Muzycznej. W konferencji uczestniczyło również SKN Concretni, działające na naszej uczelni. Pozwoliło to na integrację studentów WBiA z obu kół.


Kolejna edycja Budmiki odbędzie się za 2 lata i będzie to konferencja międzynarodowa, do której członkowie koła Młodzi Inżynierowie mają zamiar się przygotowywać. 


A oto kilka zdjęć:


 obrazek obrazek


obrazek obrazekobrazek  obrazek