Odwiedziny Stolicy15 kwietnia mieliśmy przyjemność odbycia wizyty w Warszawie, w której zintegrowaliśmy się,  oraz podzieliliśmy się wiedzą i pomysłami z naszymi kolegami z PZITB z Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Łódzkiej.


W ramach wycieczki, w sobotę odwiedziliśmy aż trzy place budowy. 
Dwie pierwsze budowy były to bloki do użytku mieszkalnego po których zostaliśmy oprowadzeni przez kierowników, którzy pokazali nam wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, opowiedzieli o problemach z którymi przyszło im się zmierzyć p
odczas trwania inwestycji oraz odpowiedzieli na nasze pytania.


Natomiast trzeci plac budowy była to ogromna inwestycja, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Był to budowany, warszawski zespół budynków biurowych w granicach dzielnicy Włochy pod adresem Żwirki i Wigury 18A.

Konstrukcja zabudowy Business Garden Warszawa II rozpoczęła się w październiku 2014, a zakończy się w pierwszym kwartale 2017 roku. Użytkowa powierzchnia tych sześciopiętrowych obiektów to będzie prawie 54 tys. m2, z czego największą część zajmują biura - prawie 52 tys. m2, mniej powierzchnia handlowa - ponad 2 tys. m2.

Inwestycja ta jest projektem Vastint, projekt architektoniczny jest autorstwa JSK Architekci, a spółka Hochtief Polska z Warszawy jest generalnym wykonawcą. W odległości 64 metrów budowany jest kompleks biurowy Business Garden Warszawa, 187 metrów dalej znajduje się Wiśniowy Business Park, a 195 metrów dalej znajduje się Wiśniowy Business Park E.


Wyjazdy takie jak te, zawsze są ciekawym doświadczeniem, na którym można nauczyć się czegoś nowego oraz poznać nowych ciekawych ludzi, z którymi być może przyjdzie nam w przyszłości współpracować. 
            Pamiętajmy również, że każda budowa jest inna, więc takie bliskie przyjrzenie się pracy na budowie jest bardzo ważnym czynnikiem dopełniającym naszą wiedzę teoretyczną, którą zdobywamy na uczelni.

            Po całym dniu zwiedzania, nowych doświadczeń, znajomości oraz inspiracji do dalszej ciężkiej pracy, głodni zjedliśmy wspólnie posiłek w którym wymieniliśmy się pomysłami, przemyśleniami i planami na przyszłość. 

            Wyjechaliśmy zadowoleni oraz bogatsi o nowe przeżycia.


Pniżej kilka zdjęć z wyjazdu :)


obrazek obrazek


obrazek obrazek


obrazek obrazek