XV Zjazd Naukowo-Techniczny Młodej Kadry PZITB, Bydgoszcz 2016


W dniach 27-29.05.2016 r. członkowie SKN Młodzi Inżynierowie PZITB: Weronika Marańska i Marcin Żmuda, uczestniczyli w XV Zjeździe Naukowo-Technicznym Młodej Kadry PZITB w Bydgoszczy. Na miejsce dojechaliśmy o godzinie 9:00 co pozwoliło nam na spokojną rejestracje i uczestniczenie w każdej części zjazdu.obrazek


Program XV Krajowego Zjazdu Naukowo-Technicznego Młodej Kadry PZITB Bydgoszcz 2016
obrazek


Piątek, 27 maja 2016 r.


W dniu otwarcia o godzinie 9:30 uczestnicy zjazdu, blisko 50 delegatów z 18 oddziałów Kół Młodej Kadry z całej Polski, udali się do Sali Konferencyjnej znajdującej się w IDEA PRZESTRZEŃ BIZNESU na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Nastąpiło tam otwarcie zjazdu oraz powitanie gości przez dr inż. Jarosława Góreckiego.Następnie głos podczas przemówień zabrali przybyli goście: 
• mgr inż. Ryszard Trykosko – Przewodniczący PZITB 
• mgr inż. Piotr Szymczak – Przewodniczący KMK PZITB 
• prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki – Dziekan WBAiIŚ UTP w Bydgoszczy i Przewodniczący Rady KPOIIB 
• Rafał Bruski - Prezydent Bydgoszczy  


 obrazek
O godzinie 10 rozpoczęła się Sesja I – Bydgoskie inwestycje miejskie podczas, której wystąpili przedstawiciele Ratusza i Urzędu Miasta Bydgoszcz, przedstawiciel Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, IDEA PRZESTRZEŃ BIZNEZU oraz MKUO ProNatura sp. z o.o. Podczas wykładów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością oraz realizacjami na terenie Bydgoszczy o których mówili sponsorzy i partnerzy zjazdu.


Po przerwie na kawę rozpoczęła się Sesja II - Techniczne uwarunkowania inwestycji. Podczas tej części zjazdu mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch wykładach prowadzonych przez przedstawiciela Politechniki Łódzkiej oraz przedstawiciela Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego im J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Wykłąd był m.in. o możliwościach przy tworzeniu wizualizacji dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości. Mieliśmy również okazję do wypróbowania tego urządzenia podczas przerwy. Po podsumowaniu seminarium i dyskusji udaliśmy się do sali bankietowej na lunch. 


Kolejnym punktem programu była wizyta w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy.


 obrazek


obrazek


obrazek


obrazek


obrazek


obrazek


obrazek 


Sobota, 28 maja 2016 r.


Następnego dnia po śniadaniu uczestnicy zjazdu udali się środkiem komunikacji miejskiej do centrum miasta w celu odbycia gry terenowej. Po dotarciu do do celu uczestników zjazdu podzielono na 5 grup, gdzie każda z nich rozpoczynała grę w 10 minutowych odstępach czasu. Gra była świetną rozrywką, która zintegrowała uczestników. Mieliśmy również możliwość odwiedzenia ciekawych miejsc Bydgoszczy, poznania lepiej historii tego miasta., rozwiązaniu kilku zagadek oraz pogłówkowaniu przy zadaniach. Zabawa zakończyła się przy posągu Łuczniczki przed głównym wejściem do gmachu Opery Nova w Bydgoszczy.


 obrazek 


obrazek


obrazek


obrazek


obrazek


obrazek 


Następnie udaliśmy się na obiad do Restauracji Sowa. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie centrum Bydgoszczy z przewodnikami, którymi byli członkowie Koła Młodych PZITB w Bydgoszczy. Wieczorem wszyscy uczestnicy wzięli udział w imprezie integracyjnej w klubie Jack. 


Niedziela, 29 maja 2016 r.


W dniu 29.05.2016r. po śniadaniu nastąpiło wykwaterowanie, oraz pożegnanie się z organizatorami zjazdu.


obrazek